Trwałość donic betonowych

Trwałość donic betonowych C4Y
15.04.2022

Sprawdź dlaczego warto kupić nasze donice betonowe!

Beton architektoniczny to popularny materiał wykorzystywany w domu, jak i w ogrodzie. Stosowany jest często na ścianach w łazience, salonie, a także w kuchni. W naszym sklepie dostępne są także eleganckie donice betonowe, które wprowadzą nowoczesność do wnętrza jak terenu wokół domu. Prosta forma sprawia, że doskonale podkreślają piękno kwiatów i krzewów. Można w nich sadzić rośliny w nieco bardziej intensywnych kolorach.

Donice z betonu do grodu są bardzo trwałe i gładkie, mimo swojego surowego wyglądu przykują uwagę osób znajdujących się ich otoczeniu.

W ofercie naszego sklepu można znaleźć donice betonowe do kwiatów w 3 podstawowych kolorach (białym, naturalnie szarym, a także grafitowym). Posiadany wyroby aż w 19 kształtach, które sprawdzą się do kwiatów doniczkowych na parapet, a także mogą posłużyć do zbudowania ściany, która stworzy strefy w salonie lub biurze.

Solidne donice betonowe dopasowane do Twoich potrzeb!

W naszej ofercie posiadamy donice z betonu w rozmiarze S o wymiarach 14 cm x 14 cm 15 cm, które dedykowane są do nasadzania roślin doniczkowych na parapety.

Dostarczany prostokątne donice betonowe LINEA o wymiarach 35 cm x22 cm x 40 cm, 60 cm × 22 cm × 40 cm oraz 90 cm × 22 cm. Nadają się one do posadzenie wielu roślin i krzewów. Będą efektownie się prezentować na tarasie, w ogrodzie czy w mieszkaniu.

Donice betonowe BOX o gabarycie 35 cm x 35 cm x 35 cm, 90 cm x 45 cm x 25 cm, 45 cm x 45 cm x 45 cm, a także 90 cm x 45 cm x 45 cm idealnie się sprawdzą do aranżacji przestrzeni przed domem.

Donice z betonu CONE dostępne w wymiarach 14 cm x 14 cm x 40 cm, 24 cm x 24 cm x 63 cm, oraz 24 cm x 24 cm x 93 cm są praktyczną alternatywą dla zasadzania roślin w ziemie. Można dzięki nim łatwo wydzielić przestrzeń wypoczynkową na podwórku. Dają wiele możliwości nasadzania różnych gatunków krzewów, bylin lub wieloletnich roślin np. oleandra, hortensji czy paciorecznika.

Donice betonowe wysokie TOWER występują w rozmiarach 31 cm x 25 cm x 30 cm, 31 cm x 25 cm x 62 cm i 31 cm x 25 cm x 93 cm pięknie w nich będzie prezentował się bukszpan w formie kuli.

Donice betonowe MURO dostępne w dwóch modelach 90 cm x 30 cm x 70 cm lub 120 cm x 30 cm x 70 cm mogą być wykorzystane do uprawy berberysu, traw czy kwiatów sezonowych np. pelargonii, surfinii, wrzosów czy begonie.

Donice z betonu BLOCK w rozmiarach 75 cm x 75 cm x oraz 92 cm x 92 cm x 92 można spotykać często w przestrzeni miejskiej. W takich donicach można z powodzeniem zasadzić m.in. klony, trawy ozdobne lub kosodrzewiny.

Wielkość donic powinna być dopasowana przede wszystkim do systemu korzeniowego wybranej rośliny. Zastanawiając się jakie rośliny zasadzić w betonowych donicach należy wziąć pod uwagę ich lokalizację, czy będą postawione w miejscu nasłonecznionym, czy w cieniu.

Dlaczego warto wybrać betonowe donice?

Dostępne na naszej stronie donice betonowe do wnętrz wyprodukowane zostały z materiału GRC, dzięki temu mają niższą wagę w porównaniu z wyrobami z tradycyjnego wyrobu.

Każdy nasz wyrób betonowych zabezpieczony jest za pomocą środka hydrofobowego, dzięki temu donice odpychają wodę. Z powodzeniem możesz postawić donice betonowe przed domem lub wykorzystać jako designerski dodatek do pomieszczenia.

Nasze donice nadają się do bezpośredniego nasadzania roślin, na dnie donicy należy umieścić geowłókninę lub warstwę keramzytu. Jeśli donice betonowe mają być elementem architektury ogrodowej stworzymy dla Ciebie wyrób z otworem drenażowym, dzięki temu donica nie pęknie podczas zimy na skutek zamarzniętych resztek wody. Betonowe donice są zatem dużo bardziej praktyczną i trwalszą propozycją niż zwykłe donice plastikowe czy drewniane.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego C4Y!