Beton GRC – co to jest?

beton GRC co to jest C4Y
01.02.2022

Materiał, z którego produkujemy nasze wyroby, to beton GRC (Glass Fiber Reinforced Concrete). Jest to beton zbrojony włóknem szklanym, w którego ściśle określony skład wchodzą między innymi: piasek kwarcowy, cement, woda, dodatki chemiczne, barwniki. Reżim jego produkcji gwarantują wymagania nakreślone przez Stowarzyszenia GRCA.

Pracując z betonem architektonicznym GRC, mamy możliwość prawie nieograniczonych sposobów jego wykorzystania – plastyczna forma tworzywa pozwala na swobodne modelowanie różnych skomplikowanych form. Metoda natrysku betonu lub jego wylewania do form daje możliwość wiernego odwzorowania żądanej faktury lub kształtu. Produkowane przez nas elementy możemy również dowolnie barwić, dostosowując je jeszcze bardziej do miejsca przeznaczenia lub gustu naszych klientów.

Beton architektoniczny GRC charakteryzuje się bardzo wysokimi parametrami wytrzymałościowymi i trwałością. Umożliwia to jego szerokie zastosowanie.
W porównaniu do tradycyjnego betonu produkowane elementy mogą mieć dużo cieńszą ściankę, co powoduje, że produkty są lżejsze, nie ustępując przy tym wytrzymałością, która jest co najmniej 2 krotnie większa, względem standardowego betonu. Manipulowanie grubością wykonywanego elementu pozwala nadać bardzo masywnemu materiałowi, jakim jest beton, lekką formę lub stworzyć pozornie monolityczny element, który w rzeczywistości jest małej wagi. Właściwości, a także parametry wytwarzanych produktów są cyklicznie sprawdzane i badane, co znajduje swe potwierdzenie w przedstawianych przez nas wynikach tychże badań oraz posiadanych dokumentach jakościowych.

Beton GRC daje wiele możliwości jego formowania, może być konsystencji SCC, może być materiałem plastycznym do ręcznego nakładania lub może zostać naniesiony za pomocą natryski.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami z betonu architektonicznego!