Beton Architektoniczny – Ponadczasowy Materiał

beton architektoniczny C4Y blog
07.03.2022

Beton architektoniczny zapewnia nieograniczone możliwości wykończenia domu. Beton architektoniczny od kilku sezonów króluje w nowoczesnych wnętrzach. Umożliwia stworzeniu wielu aranżacji. Świetnie się prezentuje zarówno w małych jak dużych metrażach wnętrz.

Najprostszą formą betonu w architekturze są ściany z betonu architektonicznego, stanowią idealne tło do mebli czy dodatków w intensywnych kolorach. Beton architektoniczny na ścianie zapewnia nie tylko oryginalny styl pomieszczeń, ale również dobrze izoluje i wycisza. Impregnowane płyty betonowe mogą być z powodzeniem stosowane w kuchni czy łazience.

Beton architektoniczny wyróżnia estetyczny wygląd i świetna trwałość, dlatego sprawdzi się także do wykończenia fasad budynków. Płyty z betonu architektonicznego mogą mieć różną strukturę.

W ofercie naszej firmy możesz znaleźć płyty w rozmiarach 120×60 cm, mają grubość 10 mm i ważą około 16 kg. Dodatkowo możemy wykonać na zamówienie płyty o innych wymiarach.
Płyty z betonu do wnętrz dostępne w wielu wersjach kolorystycznych takich jak m.in.: SZARY NATURALNY, GRAFIT, BIAŁY. Postaw na wysokiej jakości rozwiązania, które sprawdzą się przez lata!

Popularny beton architektoniczny do wnętrz można posłużyć do wykonania blatów kuchennych. Tego typu blaty do kuchni są łatwe w utrzymaniu czystości oraz wysoce odporna na różnego rodzaju zalania czy porysowania. W takim blacie nie występują szczeliny, dzięki temu nie ma możliwości rozwoju drobnoustrojów. Beton używany jest za symbol trwałości. Solidny blat posłuży na wiele użytkowania.

Może również wykorzystać beton architektoniczny do ogrodu. Betonowe donice pozwolą zaaranżować przestrzeń wokół domu. Takie podłoże nadaje się do nasadzeń różnych kwiatów, krzewów czy bylin. Dzięki temu można w prosty sposób ożywić teren wokół domu.

Z czym łączyć beton architektoniczny?

Beton architektoniczny w salonie świetnie się komponuje z drewnem. Drewno zestawione z beton sprawia, że zimny beton staje się bardziej ocieplony i przytulny. To połączenie wykorzystywane jest w nowoczesnych, jak i nieco bardziej tradycyjnych wnętrzach. Betonowe płyty architektoniczne na ścianie w towarzystwie miękkich tekstyliów czy welurowych zasłon wyglądają bardzo estetycznie i nowocześnie. Szarości betonu dobrze kontrastują z kolorem czerwonym, pomarańczowym, jak również czarnym.

Zalety betonu architektonicznego

Jest to praktyczny i stylowy materiał. Najnowsza technologia umożliwia wykonanie wysokiej jakości produktów, bardzo trwałych, dzięki temu wyroby z betonu architektonicznego posłużą na wiele lat. Impregnowany beton architektoniczny można wykorzystać w dowolnym miejscu zarówno w pomieszczaniach o dużej wilgotności jak na zewnątrz. Jest to materiał wysoce odporny na warunki pogodowe oraz uszkodzenia mechaniczne. Beton architektoniczny to uniwersalny materiał wykończeniowy, jak również budowlany.

Nasze wyroby z betonu architektonicznego pozwolą Ci stworzyć unikalny charakter dowolnej przestrzeni. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych produktów betonowych:

Zapraszamy do obserwowania nas w mediach społecznościowych, gdzie można zapoznać się z naszymi realizacjami produktów z betonu architektonicznego!