Blaty betonowe

Blat betonowy znajdzie zastosowanie zarówno w kuchni, jak i barze, przedpokoju, jako wyspa lub blat stołu. Możliwości zaaranżowania przestrzeni z wykorzystaniem blatu betonowego jest mnóstwo. My, dzięki zastosowanej odpowiedniej technologii, postaramy się sprostać każdym wymaganiom. Beton GRC, z którego produkujemy blaty pozwala bowiem na budowę elementu o grubości zaledwie 20mm, dając przy tym wytrzymałość kilkukrotnie większą od zwykłego wylewanego betonu o dużo większej grubości. W zależności od wymagań, możemy wykonać blat z widoczną krawędzią grubości 20mm oraz pozornie zwiększyć samą krawędź blatu do kilku centymetrów – waga takiego blatu zwiększy się nieproporcjonalnie do grubości, ale nie wpłynie negatywnie na możliwości montażowe.

W zależności od miejsca przeznaczenia blaty odpowiednio zabezpieczamy – od impregnacji, nie wpływającej na wygląd betonu, po zabezpieczenie lakierami lub żywicami, poprawiającymi właściwości użytkowe oraz utrzymanie estetyki powierzchni blatu.

Pod tym linkiem dostępne są przykładowe realizacje blatów betonowych.

Co nas wyróżnia

Na podstawie wieloletnich prób możemy zaproponować najodpowiedniejszy sposób zabezpieczenia blatu. Impregnację nie tworzącą dodatkowej widocznej powłoki lub lakiery tworzące dodatkową pokrywę ułatwiającą utrzymanie czystości.