Blaty betonowe

Blat betonowy znajdzie zastosowanie zarówno w kuchni, jak i barze, przedpokoju, jako wyspa lub blat stołu. Możliwości zaaranżowania przestrzeni z wykorzystaniem blatu betonowego jest mnóstwo. My, dzięki zastosowanej odpowiedniej technologii, postaramy się sprostać każdym wymaganiom. Beton GRC, z którego produkujemy blaty pozwala bowiem na budowę elementu o grubości zaledwie 20mm, dając przy tym wytrzymałość kilkukrotnie większą od zwykłego wylewanego betonu o dużo większej grubości. W zależności od wymagań, możemy wykonać blat z widoczną krawędzią grubości 20mm oraz pozornie zwiększyć samą krawędź blatu do kilku centymetrów – waga takiego blatu zwiększy się nieproporcjonalnie do grubości, ale nie wpłynie negatywnie na możliwości montażowe.

W zależności od miejsca przeznaczenia blaty odpowiednio zabezpieczamy – od impregnacji, nie wpływającej na wygląd betonu, po zabezpieczenie lakierami lub żywicami, poprawiającymi właściwości użytkowe oraz utrzymanie estetyki powierzchni blatu.

Co nas wyróżnia

Zastosowanie metody natrysku betonu w technologi GRC pozwala na produkcję blatów o znacznie mniejszych grubościach co za tym idzie mniejszej wadze. Technologia ta pozwala wyprodukować również blat o grubości pozornej przy zachowaniu niższej wagi i wysokich parametrach wytrzymałości.

Na podstawie wieloletnich prób możemy zaproponować najodpowiedniejszy sposób zabezpieczenia blatu. Impregnację nie tworzącą dodatkowej widocznej powłoki lub lakiery tworzące dodatkową pokrywę ułatwiającą utrzymanie czystości.